Piritli Kalsit

Yeni ürün

Piritli Kalsit

Kalsit Taşının üzerinde gördüğünüz altınımsı parçalar pirit tanecikleridir.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Kalsit Taşı

Fiziksel Etkileri

Kalsit, sağlıklı bir kemik omurga ve iskelet oluşumunu sağladığından çocuk ve ergenlik çağındakiler için vazgeçilmez bir taştır. Kalsit suyunun saç, tırnak ve dişlere de olumlu etkileri vardır.

Psikolojik Etkileri

Kalsit taşı ortamdaki negatif enerjiyi temizlemek amacıyla kullanılan bir taştır.Kişinin iç huzura ulaşmasını sağlayıcı etkileri vardır.Öğrenme yeteneğini geliştirici etkileri vardır.Bu özelliğiyle özellikle öğrenciler için faydalıdır. Kişinin kendisi ile barışık ve dingin olmasını sağladığı için iç huzurun sağlanmasına yardımcı olur.

Pirit Taşı Faydaları

Pirit taşının bir diğer ismide enayi altını olarak bilinir. Altın gümüş karışımı tatlı bir rengi olan pirit taşı üzerinde bulunan altın renginde beneklerden dolayı bir diğer ismiyle enayi altını olarakda bilinmektedir.İtalyada bulunan bu taş essiz güzellikte bir taştır. İçerisinde bol miktarda sülfür minareli bulunan bir taştır.İletkenlik özelliğine sahip bir taştır. Bu iletkenlik özelliğiylede kan, safra ve ifrazlar gibi vücut sıvılarının dolaşımını etkileyerek bu sıvıları yönlendirir. Bu sebeplerden dolayı bir çok organ dokusu üzerinede etkileri vardır. Bu gibi Pirit taşının özellikleri bilinmektedir.

Pirit taşının faydalarından bahsedecek olursak;

İletkenlik özelliğine sahip bir taştır. Bu iletkenlik özelliğiylede kan, safra ve ifrazlar gibi vücut sıvılarının dolaşımını etkileyerek bu sıvıları yönlendirir. Bu sebeplerden dolayı bir çok organ dokusu üzerinede etkileri vardır.Hazımsızılık sorunu yaşayan kişiler için önerilecek bir taştır.Beyin fonsiyonlarını arttırıcı etkileri vardır.Kişinin dünyaya daha pozitif bakmasını sağlar.Çevremizdekilerle uyum içerisinde çalışmamıza yardımcı olur. Kişideki idare gücünü arttırıcı etkilere sahip bir taştır. Bu özelliğiyle özellikle yönetici konumdaki kişiler için uygun bir taştır. Kişiye canlılık ve yaşama sevinci verir. Bu gibi Pirit taşının faydaları bilinmektedir.