Azurit Malahit Dekor Daha büyük görüntüle

Azurit Malahit Dekor

Yeni ürün

Bu taşımızda dikkat ederseniz tamamen doğal bir oluşum olarak adeta  sırtında  yük taşıyan bir savaşçı figürü bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Azurit taşı konumsa güçlüğü çeken çekimser insanları konuşkan ve girişken bir insan olmalarına yardımcı olur. Sinir sistemini dengeler ve vücudun oksijeni daha verimli kullanmasını sağlar. Kadınlarda adet sancılarına karşı ve yumurtalık ağrılarına karşı iyi gelir. Uzun müddet bilgisayar basında durmaktan veya araç kullanmaktan kaynaklı göz ve baş ağrılarına iyi gelen bir taştır. Pisişik güçleri arttıran bir taştır. Düşüncelerin netleşmesine yardımcı olur. Geçmişi değerlendirmemize ve yeniye dönük programlar kurmamıza yardımcı olur. Kişinin duygu ve düşüncelerini daha net ifade etmesini sağlar ve özgüveni arttırır. Bir iş için çalışma arzumuzu arttırır. İşlerimizde başarılı olmamıza yardımcı olur. İç dünyamızı hissedip dışarı vurmamıza yardımcı olur. Malakit taşıyla birlikte kullanılırsa etkisini arttırır. Bu gibi Azurit taşının faydaları bilinmektedir.

Malakit

Malakit, bakır yataklarının oksidasyon zonunda oluşan sekunder kökenli tipik bir mineraldir. Azurit, Kuprit ve Bakır ile birlikte bulunur. Topluluk oluşturduğu diğer mineraller ise Kalsit, Krizokol ve Limonit'dir. Opak görünümlüdür.

Çoğunlukla masif, böbreğimsi biçimli olmasına rağmen çok nadir ve küçük kristalli, iğnemsi, ışınsal, kısa-uzun prizmätik, lifsi olarak bulunabilir. Sertlik derecesi 3,5-4 arasındadır. Malakit, monoklinik sistemde kristallenen ve %8 oranında su içeren bir bakır karbonat mineralidir.

Bilinçaltı, geçmiş yaşantıya ait duyguların ve düşüncelerin depolandığı göz ile görünmeyen zihinsel bir bilgi deposudur. Malakit ile bilinçaltına yönelik arınma çalışmaları yapmak mümkündür.

Temelinde korku yatan bilinçaltı verileri, gündelik yaşamınızda korkunun tekrar etmesini sağlıyor. Malakit ile ilk olarak korkuyu üzerinizden atabilirsiniz. Korkunuzun derinliklerine inebilirsiniz ve bunu yaparken Malakit size kararlı olma halini verir.

Malakit kristalini içedönüş çalışmalarınıza ekleyebilirsiniz. Bu çalışmalarınıza derinlik kazandıracaktır. Zihninizde geçmişten kalan ve şimdiki zamanda sizi hâlâ takip eden, kendiniziiyi hissettirmeyen hatıralarınız ile barış imzalamanıza yardım edebilir.

Kemik ve omurga, hastalıklarında (örneğin bel fıtığı, romatizma, eklem iltihapları) taş direk rahatsız bölgeye konduğunda, şikayetleri hafifletir. Kronik solunum yolu hastalıkları ve as­tım şikayetlerinde rahatlatma sağlar. Kandaki oksijeni artıra­rak kalp kaslarını ve dolaşım sistemini güçlendirir ve tansi­yon üzerinde de düşürücü etkide bulunur.

Taş karına konula­rak ayhali ağrıları azaltılır ve ayrıca rahat bir doğuma da yar­dımcı olur. Cinsel dürtüyü ve döllenmeyi teşvik eder. Çocuk­ların gelişimine faydalı olması için yastığının altına koymak gerekir. Malahit suyuyla göz banyosu göz sinirlerini güçlen­dirir.

Sakinleştirici bir taş olup, uyku ve rahatlamaya yardım eder. Malahit, aynı zamanda pankreas ve dalak fonksiyonla­rını da artırdığı gibi, tansiyonu dengeleyip, hücreleri yenile­me özelliğine de sahiptir.

Hayal gücünü güçlendirir. Kav­ramsal algılamayı artırdığı için her şeyi daha iyi anlamamızı sağlar. Taşıyanını eleştiriye açık yapar ve uyuşmazlıkları çözme gücü verir. Anlayışı uyandırarak, empati hissimizi güçlendirir.

Neşe veren bir taş olarak bilinir. Neşe enerjisi, hızla dö­nen bir enerjidir ve her bir şakrayı çevreleyen enerjiye ben­zer. Korku ve şüpheleri yok eder ve olumsuz enerjilerden ko­rur. Uyumayı kolaylaştırarak, vücudu zihinsel ve fiziksel ola­rak canlandım.

Malahit, iki ayrı tondaki yeşil rengi ile yeryüzünün titre­şimlerini tutar ve denge sağlar. Siz toprağın gücünden etkile­nirken, toprak da size sevgi ve huzur sunar. Bu kendinizi ye­terince güçlü hissetmenizi sağlar. Böylece eski acılardan da kurtulursunuz.

Kalp bölgesindeki enerji akışını dengeler.

Kendinize ve diğer insanlara yönelik affedici tutumlar sergilemeye başlarsınız. İç dünyanızda güzel hisler uyandıracaktır. İçsel huzura ve özünüzdeki samimiyete erişebilmenizde etkili olabilir.Malakit; Krizokol, Azurit ve Kaplangözü ile uyumlu çalışarak kişiye ihtiyaç duyabileceği cesaret ve denge enerjilerini iletebilir.

Enerjisel olarak kendinizi düşük hissettiğiniz zamanlarda Malakit kristalini avuçlarınızın arasına alarak ve kristale odaklanarak bir süre beklerseniz varlığınızın tekrar yaşam enerjisiyle dolduğunu hissedebilirsiniz.

Psişik korunma amaçlı üzerinizde taşıyabilirsiniz. Kendi enerjinizi henüz kendiniz dengeleyemiyor iseniz Malakit kristalinin düzenli kullanmanızı tavsiye edilir(yüzük-kolye-bileklik), içinde bulunduğunuz mekanlara yerleştirirseniz Malakit kristalinin enerjisi arındırıcı, temizleyici olarak etki edecektir. Daha ferah ve enerjisel olarak rahat ortamın farkını hemen ayırt edebilirsiniz