Kaplangözü Bileklik Daha büyük görüntüle

Kaplangözü Bileklik

Yeni ürün

Daha fazla bilgi

Cesaret ve sevgililerin taşı isimleriyle anılan kaplan gözü taşı; hastalıklara şifa, nazardan korunma ve daha birçok yararı ile aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bu taşın temizliğine dikkat edildiğinde faydaları daha belirgin hissedilecektir. Yazımızda kaplan gözü taşının özelliklerini, nasıl temizlenmesi gerektiğini ve daha birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Yeryüzünde doğal yollarla ve kendiliğinden oluşmuş sayısız şifalı taş bulunmaktadır. Bunların geneli yüzyıllar boyu süren bir aşama sonucu meydana gelmektedir. Halk arasında şifalı taş sınıfı diye bir grubun tabir edilmesinin amacı ise bu taşların insan sağlığı için birçok faydasının bulunmasıdır. Bunlar genel olarak psikolojik ve ruha kattığı faydalar olmakla birlikte, bazılarının ağrıları giderme gibi hissedilir yararları da bulunmaktadır. İnsan bedenine şifa verdiği düşünülen taşlardan biri de kaplan gözü taşıdır.

Kıymetli taşlar arasında bilinirliği oldukça yüksek olan bu taş, kadınlar kadar erkeklerin de aksesuar kullanımında tercihleri arasında yer almaktadır. Görsel olarak şık olan kaplan gözü taşı, opak olan görünümü ile dikkat çekmektedir. Tespih, anahtarlık ve takı yapımında sıkça kullanılmaktadır. Eski yıllardan beri bilinen, insana verdiği olumlu enerji ve duygu ile günümüze kadar gelmiş popüler bir taştır. 

Taşların üzerindeki eşsiz renk geçişleri ve tonları, değerli taşlar içerisinde kaplan gözü taşının bambaşka bir güzellikte olmasına neden olmaktadır. Stres ve iç sıkıntısı gibi durumların üstesinden gelebilmek için kaplan gözü taşı kullanımının gücüne fazlasıyla inanılmaktadır. İnsana verdiği huzur ve özgüvenin yanı sıra, sadece bu taşa dokunmadan bakmak bile insanın içinin rahatlamasını sağlamaktadır. Genel özellikleri itibarıyla sağlık yönünden ağrıları dindirici ve duygusal açıdan ferahlatıcıözelliği bulunmaktadır.